חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האפקט של אימון ברטט על צפיפות העצם: סקירה ספרותית שיטתית

תקציר

סקירה ספרותית הינה פרסום מדעי שבוחן מספר רב של מחקרים בתחום מסוים ומגיע למסקנות בעלות ערך רב יותר ממחקרים בודדים. בסקירה ספרותית  זו אשר התפרסמה ע"י חוקרים ממרכז האוסטיאופורוזיס בבית החולים המפורסם "הר סיני" בטורונטו – קנדה בשנת 2010,  נכללו מחקרים שבדקו השפעה של אימון ברטט על צפיפות העצם. נמצאה השפעה חיובית מובהקת של האימון בעזרת מכשיר רטט על צפיפות עצם הירך אצל נשים לאחר גמר הווסת ועל צפיפות עצם השוק וחוליות עמוד השדרה אצל ילדים ומתבגרים.  

מבוא

 ניסויים בבעלי חיים הראו אפקט של בניית עצם כתגובה לחשיפה לרטט, אבל המידע לגבי בני אדם הינו מוגבל יותר. מטרת הסקירה היא לבחון את האפקט של האימון ברטט על צפיפות העצם בבני אדם.

שיטות

נכללו בסקירה באיכות גבוהה (עם קבוצות ביקורת) עם מעקב של לפחות חצי שנה שבדקו השפעה של אימון ברטט על צפיפות עצם של מטופלים ברמת תפקוד שלא מצריכה אשפוז, ללא סיבות רפואיות משניות(כמו מחלות קשות, או תרופות מיוחדות) לאוסטיאופורוזיס. חושב הממוצע המשוקלל של השינוי בצפיפות העצם באזורים שונים בגוף לפני ואחרי המחקר והוא הושווה בין קבוצות הביקורת לקבוצות שאומנו ברטט.      

תוצאות


שמונה מחקרים נכללו בסקירה, מתוכם חמישה בדקו נשים לאחר גמר הווסת, מחקר אחד מבוגרים צעירים ועוד שניים בדקו אוכלוסיית ילדים. שיטות האימון היו מגוונות, אורך המחקרים בשבועות היה יחסית קצר ותוצאות אימון הרטט הושוו בעיקר לקבוצות הביקורת. בקרב נשים לאחר גמר הווסת, אימון ברטט נמצא כמשפר צפיפות עצם הירך באופן מובהק לעומת קבוצות הביקורת. בילדים האימון ברטט שיפר באופן מובהק את צפיפות העצם בחוליות עמוד השדרה ובעצם השוק.

מסקנות


נמצא שיפור מובהק בצפיפות העצם של נשים לאחר גמר הווסת, של ילדים ומתבגרים. על פי הסקירה השיטתית הזו אימון ברטט הינו שיטה יעילה אשר צריכה להמשיך ולהיחקר כדי למצוא את מאפייני האימון שיובילו לתוצאות המיטביות בשיפור צפיפות העצם.  

להדגמה חינם בביתך
צור קשר להתנסות חינםדלג על צור קשר להתנסות חינם

עכשיו במחיר משתלם במיוחד:

24 תשלומים של 270 ₪ בכ"א (₪6,480)
והמכשיר אצלך בבית לתמיד !
חבילת vibratech basic
סקפטית? למה שלא תבדקי ורק אז תחליטי? תוך אימון אחד בלבד תרגישי בעצמך.
להדגמה חינם אצלך בבית מלאי את הפרטים:
checked
אם בתום מפגש ההתנסות תחליטי שלא לרכוש את השיטה, לא תחויבי כלל!
*פרטיות הגולשים חשובה לנו ואנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך
*התשלום ללא ריבית *העסקה מתבצעת בכרטיס אשראי בעל מסגרת *אחריות מקיפה
עבור לתוכן העמוד