חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מה חשוב לעשות כשמרגישים כאב אחרי אימון?

אימון גופני הוא מרכיב מומלץ בשגרת החיים לכל אחד ואחת, בכל גיל. הספורט מחזק שרירים, משפר את היציבה, מסייע לזרימת דם תקינה ובנוסף תורם לבריאות הנפש ולמראה חטוב ומרשים. יחד עם זאת אסור להתעלם מתחושות של כאב אחרי פעילות פיזית אינטנסיבית. ההמלצות בעמוד זה יעזרו לכם להתנהל באופן מושכל במצבים אלה, אבל בכל מקרה חשוב להדגיש שהן אינן תחליף לייעוץ של רופא מומחה. בפרט חשוב להגיע מיד למרפאה כשמדובר על כאב חד שהופיע באופן פתאומי.

מנוחה

הדגש הראשון שעליו חשוב להקפיד כשיש כאבים - בברך, בקרסול, בגב, במקום אחר בגוף - הוא מנוחה. במרבית המקרים הכאב הוא אינדיקציה לדלקת או לפגיעה מסוימת בשריר, והורדת העומס מאותו שריר ומהאזור הפגוע תאפשר להם להתאושש ולהחלים. ניתן להיעזר בתרופות או משחות להורדת הכאב, אבל בכל מקרה לא כדאי לחזור לאימונים בעצימות מרבית מהר מדי, לפני שהגוף באמת מוכן.

תרגילים לשחרור שרירים תפוסים

כשמקור הכאב הוא שרירים תפוסים, כדאי לבצע תרגילים ייעודיים לשחרור אותם שרירים. חשוב להבחין בין שריר תפוס לבין מתיחה בשריר, שלרוב מלווה בנפיחות באזור. סימפטום נוסף של מתיחה הוא תחושת כאב כבר במהלך האימון, בעוד ששרירים תפוסים מורגשים בדרך כלל רק לאחר זמן מה. מתיחה בשריר מחייבת טיפול רפואי. שרירים תפוסים לעומת זאת אפשר לשחרר באמצעות תרגילים ייעודיים, בהתאם לאזור שבו הם נמצאים.

אימון בשיטת הרטט

אמנם שיטת הרטט מיועדת בעיקר לחיטוב הגוף ובניית מסת שריר ומסת עצם, והצרת היקפים, אבל היא עשויה לסייע גם במקרים של כאבים אחרי אימון.

ראשית, הרטט משפר את זרימת הדם בכל הגוף, ויש לכך השפעה חיובית על היכולת של הגוף לרפא את עצמו. שנית, אימון עם מכשיר הרטט לא מייצר עומס יתר על שרירים בגוף ולא מסכן אותם. עוד תועלת של אימונים עם מכשיר ה-vibratech היא היכולת להגיע לתוצאות הרצויות בזמן קצר יחסית, כך שנמנעת התופעה של מאמצים רבים מדי שגורמים לפגיעה בשרירים.

מדרסים

כשנדרש טיפול בכאבים בכף הרגל אחד הפתרונות המומלצים הוא מדרסים. יש לא מעט מקרים שבהם המקור לכאב הוא בעיה מבנית בכף הרגל, וכתוצאה מכך התנועה שהאדם מבצע לא נכונה וגורמת לעומס יתר בנקודה מסוימת - כריות כף הרגל, הקרסול, העקב וכו'. מדרסים מותאמים אישית מובילים לתנועה מדויקת ומונעים כאב.

פתרונות אורטופדיים מתקדמים

מדרסים הם למעשה סוג אחד של פתרון אורטופדי מתוך מגוון רחב מאוד של אפשרויות. בין השאר תוכלו להיעזר גם במייצבי קרסול, חגורות גב, תומכי ברך, תומכים לשוק ולירך, מגני כתפיים ומרפקים ועוד מוצרים שמספקים מענה לבעיות הקשורות במפרקים ובאיברים רגישים. על-מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר כדאי להגיע לאנשי מקצוע שזו המומחיות שלהם - ועל בסיס בדיקה מה כואב לכם יותאם לכם המוצר המדויק.

להדגמה חינם בביתך
צור קשר להתנסות חינםדלג על צור קשר להתנסות חינם

עכשיו במחיר משתלם במיוחד:

24 תשלומים של 250 ₪ (₪6000)
והמכשיר אצלך בבית לתמיד !
סקפטית? למה שלא תבדקי ורק אז תחליטי? תוך אימון אחד בלבד תרגישי בעצמך.
להדגמה חינם אצלך בבית מלאי את הפרטים:
checked
אם בתום מפגש ההתנסות תחליטי שלא לרכוש את השיטה, לא תחויבי כלל!
*פרטיות הגולשים חשובה לנו ואנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך
*התשלום ללא ריבית *העסקה מתבצעת בכרטיס אשראי בעל מסגרת *אחריות מקיפה
עבור לתוכן העמוד