חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גיל המעבר

כל הדרכים לחיזוק המערכת החיסונית והגוף בגיל המעבר

גיל המעבר חל לאחר תקופת הפוריות והוא נמשך במשך כמה שנים טובות ומלווה במגוון תופעות פיזיות. אצל האישה בערך מגיל 48 ישנה ירידה בייצור ובהפרשת אסטרוגן ופרוגסטרון, וכיוון שלא מעט איברים בגופה של האישה מושפעים באופן ישיר מאסטרוגן, ניתן להבחין בעלייה בתחלואה - הרבה ומעבר לגלי חום. מה קורה אצל הגבר בגיל המעבר? ובכן בערך מגיל 50 רמת הטסטוסטרון צונחת ומגיל 60 שלל תסמינים נהיים הרבה יותר מובהקים. 

גיל המעבר הוא לא גזרת גורל

כפי שניתן לראות, גיל העמידה רלוונטי הן עבור גברים והן עבור נשים. בין היתר מדובר בכאבי מפרקים ושרירים, במתח מוגבר בשרירים, בירידה ברמת האנרגיה, באי נוחות במערכת העיכול, בעלייה במשקל, בחוסר שיווי משקל, בדפיקות לב, בירידה בחשק המיני, בירידה במסת השרירים ועוד, כאשר בין היתר גם שרירי ריצפת האגן בגיל המעבר נחלשים. 

מעבר לכך, גם בעיות נפשיות נכנסות למשוואה. בגיל המעבר עשויים לסבול מעייפות מוגברת, מקשיי זיכרון, מחרדות, משינויים במצבי הרוח ועוד. עם זאת, אין לראות בכך גזרה שאין לשנותה, אלא בהחלט יש מה לעשות, כאשר כושר בגיל העמידה והקפדה על תזונה בהחלט מהווים כלים עזר מהותיים. 

כיצד ניתן לסייע בגיל המעבר?

בעוד שאת שעון הזמן לא ניתן ואף לא רצוי לעצור, טוב לדעת שיש מספר מהלכים מסייעים שניתן לבצע במקביל. היעזרו ברשימה הבאה:

  • פעילות גופנית - זהו בדיוק הזמן להכניס הליכה של לפחות חצי שעה לסדר היום, להירשם לחוג אירובי, לרכוש אופניים, או כמובן לרכוש מכשיר כושר הביתה (ממש כמו ויברטק).
  • הקפדה על תזונה - הקפדה על תזונה בגיל המעבר מאוד חשובה. בעיקר חשוב להקפיד על צריכה מספקת של סידן. מה זה אומר? מוטב להקפיד לאכול ירוקים, אגוזים, פירות יבשים, זרעים, מוצרי חלב וכדומה. כמו כן, גם יש להקפיד על צריכת ויטמין D, כך שאם לא מרבים לצעוד בחוץ, או אם מדובר בימים מעוננים, בהחלט מומלץ לצרוך תוסף של ויטמין D.
  • הימנעות - אם מעשנים או צורכים הרבה אלכוהול, הגיע הזמן לשנות מינון (ואם ניתן עדיף לחדול). מדובר בשני נדבכים שמזרזים אוסטאופורוזיס (נרחיב על כך בהמשך).
  • ערנות - יש לשים לב לתופעות גופניות שמצריכות מעקב רפואי ובאופן כללי להקפיד על בדיקות תקופתיות, כלומר זה הזמן למצוא רופא משפחה שניתן לסמוך עליו ובעזרתו להיות ערניים.

"..שיטת Vibratech היא הדרך הבטוחה ביותר למניעה ולטיפול
בתופעות  דלדול  העצם."

מאחר שהמחלה מושפעת בעיקר מההורמון הנשי -   אסטרוגן, יותר נשים נוטות ללקות במחלה, מאשר גברים.

"בשנים האחרונות יעילות אימון בשיטת הרטט למניעת  בריחת  סידן, נחקרה  בעשרות  מחקרים  אקדמאיים..."

בריחת סידן בגיל המעבר 

אחת מהבעיות העיקריות של גיל המעבר נוגעת לבריחת סידן. בריחת סידן בגיל המעבר מובילה לדלדול מסת העצם, (לתופעת "אוסטאופורוזיס"). 

כתוצאה מכך העצמות הנפגעות יותר חשופות לשברים. אומנם התופעה שכיחה בעיקר אצל נשים בגיל המעבר, אך היא גם מאוד נפוצה בקרב גברים (גבר אחד מתוך חמישה עשוי לסבול משבר עקב דלדול עצם),

וזאת כי ככל שעולים בגיל, הגוף מייצר פחות הורמונים (כגון טסטוסטרון, אסטרוגן והורמון הגדילה) שנחשבים משמעותיים לתחזוקת ולחוזק של העצמות.

מחקר שערך המרכז הלאומי לבקרת מחלות בישראל בשנת 2003 מעלה כי שיעור התחלואה באוסטאופורוזיס בקרב נשים בגיל 45 -55 עומד על 9% ומעל גיל 65 השיעור כבר מטפס ל 30%. אם נוסיף לממצאים את העובדה שבריחת סידן בגיל מאוחר עשויה לגרום לשברים ולנכויות, מתבהר עד כמה חשוב למתן את הירידה בצפיפות העצם, וכאן מתבהרת חשיבותה של שיטת Vibratech.

שיטת Vibratech היא הדרך הבטוחה ביותר למניעה ולטיפול בתופעות דלדול העצם ומניעת בריחת סידן. שיטת הרטט הוכחה כיעילה במיוחד למניעת בריחת סידן. באמצעות הרטט, השרירים הופכים חזקים ועוצמתיים יותר, זרימת הדם מתגברת והרעידות מעוררות את רקמת העצם, יתרון הגורם לייצור רקמת עצם חדשה.

שיטת Vibratech כמענה לבריחת סידן

"..שיטת Vibratech היא הדרך הבטוחה ביותר למניעה ולטיפול בתופעות  דלדול  העצם." 


לאנשים שסובלות מבריחת סידן קשה לעסוק בפעילות ספורטיבית, שכן השרירים חלשים (במיוחד ברגליים). אי לכך הטיפול הטוב ביותר, הוא טיפול מונע באמצעות פעילות גופנית. עם זאת, רבים חוששים מכאבי ברכיים, מכאבי גב, מנפילות ומשברים, ועל כן פשוט נמנעים. עם זאת, כן ישנו פתרון – מוזמנים להכיר את שיטת Vibratech, שיטת הרטט. 

שיטת Vibratech הינה פעילות גופנית שמפעילה עומס משמעותי ומבוקר על שרירי השלד. היא נחשבת מאוד בטוחה ובו זמנית יעילה עבור מניעה וטיפול בתופעות דלדול העצם ועבור מניעת בריחת סידן. באמצעות הרטט השרירים הופכים ליותר חזקים ועוצמתיים, זרימת הדם מתגברת והרעידות מעוררות את רקמת העצם, יתרון שמוביל לייצר רקמת עצם חדשה. מחקרים מוכיחים שאימון בשיטת הרטט תורם משמעותית לטיפול ולמניעת אוסטיאופורוזיס, כך שכבר מהאימון הראשון הרמות של הורמון הטסטוסטרון ושל הורמון הגדילה עולות ותורמות לחיזוק העצם. 

התאמה אישית שמונעת חשש מנפילה

השיטה לוקחת בחשבון נתונים ומרכיבים אישיים, כגון גיל, צרכים, BMI (שקלול של גובה ומשקל לפי גיל) ועוד. ההתאמה האישית מבטיחה רמת סיכון נמוכה ובמקביל אפשרות לפעילות אינטנסיבית על השרירים והעצמות. זאת למעשה הסיבה ששיטת Vibratech יעילה לא רק עבור מניעה, אלא גם מומלצת לנשים שכבר סובלות מהמחלה - מאפשרת לעשות פעילות ספורטיבית מבלי לחשוש מנפילות או משברים. 

*חשוב לדעת - מבנה הגוף עלול להשתנות כתוצאה מאוסטיאופורוזיס ולכן, חשוב ביותר להתאים תכנית אישית וללוות אותה במדריך שמסביר ומדגים כיצד לבצע את התרגילים בדרך היעילה ביותר.

אם הגעת לגיל המעבר, אל תחכי, עצרי את בריחת הסידן, רגע לפני!

מחקרים מעידים על יעילות מוכחת!

בשנים האחרונות יעילות אימון בשיטת הרטט מניעת דלדול מסת העצם, נחקרה American society for bone and mineral  בדק את יעילות השיטה בקרב 70 נשים שעברו אתגיל המעבר. התוצאות היו מדהימות: לאחר זמן קצר של אימון בשיטת הרטט בריחת הסידן נעצרה לחלוטין בעמוד השדרה ובעצמות הירך. יתרה מזו בקרב מספר גדול של נשים רמת הסידן אף עלתה. לעומת זאת, בקבוצת הביקורת בריחת הסידן נמשכה בקרב כל הנשים.

מהם הגורמים המרכזיים לדלדול העצם בגיל זה?

אחת התופעות הנפוצות בקרב נשים בגיל המעבר היא  השינויים ההורמונאליים , הגורמת להחלשות השרירים ולדלדול העצמות. בנוסף, ככל שעולים בגיל, הגוף מייצר פחות הורמונים כגון: טסטוסטרון, אסטרוגן והורמון הגדילה המשמעותיים ביותר לתחזוקת חוזק העצמות.

מה ניתן לעשות כדי למנוע את המחלה?

פעילות גופנית המפעילה עומס משמעותי ומבוקר על שרירי השלד הינה אחד מגורמי המניעה היעילים ביותר לאוסטיאופורוזיס."

הבעיה שלנשים הסובלות מ - בריחת סידן קשה לעסוק בפעילות ספורטיבית, שכן שריריהן חלשים ובמיוחד ברגליים.

שיטת Vibratech מציעה פתרון אופטימלי לבעיה. אימון בשיטת הרטט מחזק את הגוף ובונה את מתח השרירים. הוא משפר את זרימת הדם, שכן הרטט "פותח" את הורידים ברגליים. כמו כן, הוא מעורר את רקמות העצם ומסייע בבניית תאי עצם חדשים.
מחקרים מוכיחים שאימון בשיטת הרטט תורם משמעותית לטיפול ולמניעת אוסטיאופורוזיס.

כבר מהאימון הראשון רמות הורמון הטסטוסטרון והורמון הגדילה עולות ותורמות לחיזוק העצם.

 

הבהרה כללית:
חברת ויברטק אינה מתיימרת לאבחן, לטפל או לרפא מחלות. התועלות המוזכרות באתר החברה, מבוססות על מחקרים בלתי תלויים שנערכו במשך מספר שנים בנושא אימון וטיפול באמצעות אימון בשיטת הרטט, ואין להם כל קשר ישיר עם חברת ויברטק.

הבהרה לגבי המידע הבריאותי:

הכתוב באתר האינטרנט של החברה, אינו מתיימר להוות מדריך לטיפול עצמי או תחליף לטיפול, אבחנה או ייעוץ רפואי.
המידע הינו לעיון בלבד ואינו מהווה תחליף לביסוס טיפול בבעיה רפואית ספציפית, זאת יכול לעשות רק אדם מוסמך ממקצועות הבריאות כרופא או מטפל בהשגחת רופא.
חברה ויברטק ועובדיה לא מטפלים בדרך כל שהיא, ביקורי פיזיותרפיסטים של החברה היא לצורך הדרכה בלבד ובניית תכנית אימון גופני מתאים.
לפני השימוש במכשיר, עלייך להקפיד לקרוא את כל המידע הרלוונטי בנוגע למינון, אמצעי זהירות,
אזהרות, הנחיות והתוויות נגד.

החברה ועובדיה לא קובעים אם מבחינה בריאותי מותר או אסור לבצע אימון גופני, רק רופא יכול להמליץ. חובת הלקוח להתייעץ עם רופא לפני רכישת מכשיר לאימון גופני.

להדגמה חינם בביתך
צור קשר להתנסות חינםדלג על צור קשר להתנסות חינם

עכשיו במחיר משתלם במיוחד:

24 תשלומים של 270 ₪ בכ"א (₪6,480)
והמכשיר אצלך בבית לתמיד !
חבילת vibratech basic
סקפטית? למה שלא תבדקי ורק אז תחליטי? תוך אימון אחד בלבד תרגישי בעצמך.
להדגמה חינם אצלך בבית מלאי את הפרטים:
checked
אם בתום מפגש ההתנסות תחליטי שלא לרכוש את השיטה, לא תחויבי כלל!
*פרטיות הגולשים חשובה לנו ואנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך
*התשלום ללא ריבית *העסקה מתבצעת בכרטיס אשראי בעל מסגרת *אחריות מקיפה
עבור לתוכן העמוד