חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ספיגת סידן

בעצמות גופינו מתרחשים באופן תמידי שני תהליכים פיזיולוגיים מנוגדים – הרס תאי עצם לצד בנייה של תאים חדשים. מחסור חריף בסידן מוביל לדלדול כרוני בחוזק העצמות, מחלה הנקראת אוסטיאופורוזיס.  אחד מהגורמים החשובים בתהליך בניית תאי העצם הינו הסידן. מינרל טבעי זה מגיע ממרכיבי תזונה שונים ומאוחסן בעצמות גופינו, שם הוא מסייע בתהליכי הבנייה וחיזוק העצם. במצב של חוסר סידן כרוני בגוף יוצאים מאגרי הסידן מן העצמות אל מחזור הדם בתהליך שנקרא בריחת סידן.

צריכת סידן גבוהה בתזונה השגרתית שלנו הינה מפתח חשוב לשמירה על חוזק העצמות במהלך חיינו. הסידן מצוי בכמויות נדיבות בעיקר במוצרי החלב השונים כמו גבינות שונות (גבינה צהובה מצטיינת בתחום זה), יוגורטים וחלב טרי. מלבד מוצרי החלב מצוי הסידן גם בירקות מסוימים – ברוקולי תרד וכרוב, בקטניות  כגון סומסום ושקדים ובדגים ספציפיים, לדוגמה סרדינים. כדי שאותו סידן שאנו צורכים יגיע לעצמות צריך להתרחש תהליך תקין של ספיגת הסידן. 

מספר גורמים משפיעים על תהליך ספיגת הסידן בגוף:

  1. גיל – החל מגיל 35 פוחתת רמת ספיגת הסידן.
  2. ויטמין D – בהיעדר רמות מספיקות של ויטמין D חלה הפרעה בספיגת סידן בגוף. חשיפה מספקת לאור השמש מעודדת ייצור של ויטמין זה ובכך משפיעה על צפיפות העצם.
  3. מגנזיום ויטמין K ופלואוריד מסייעים בספיגת סידן.
  4. ויטמין C ולקטוז יוצרים סביבה טובה וחומצית לספיגת סידן במעיים.  


במצבים בהם אין צריכה מספקת של סידן בתזונה, או חלה הפרעה בתהליך הספיגה של הסידן בגוף מומלץ לשקול בהתייעצות עם איש מקצוע מתן תוספי תזונה מתאימים. תוספי סידן כמו סידן ציטראט או סידן קרבונט הינם יעילים ושכיחים במצבים כאלו.


פעילות גופנית סדירה היוצרת עומס מבוקר על שרירי ועצמות השלד ידועה אף היא כיעילה בעידוד חידוש תאי העצם ובמניעת איבוד מסה של העצמות. לאחרונה בולטת ביעילותה שיטת הרטט בשינוי מגמת איבוד מסת העצם אצל נשים לאחר גמר הווסת. שיטת אימון זו מפעילה עומס מבוקר ובטוח של העצמות ובכך מעודדת ייצור תאי עצם חדשים. שיטת הרטט בשילוב עם תזונה עתירת סידן הינה דרך מוכחת למניעה וטיפול בתהליך דלדול העצם. כמו כן, היא תורמת לחיטוב הגוף, שריפת שומנים והצרת היקפים

הבהרה כללית:
חברת ויברוטק אינה מתיימרת לאבחן, לטפל או לרפא מחלות. התועלות המוזכרות באתר החברה, מבוססות על מחקרים בלתי תלויים שנערכו במשך מספר שנים בנושא אימון וטיפול באמצעות אימון בשיטת הרטט, ואין להם כל קשר ישיר עם חברת ויברטק.

הבהרה לגבי המידע הבריאותי:

הכתוב באתר האינטרנט של החברה, אינו מתיימר להוות מדריך לטיפול עצמי או תחליף לטיפול, אבחנה או ייעוץ רפואי.
המידע הינו לעיון בלבד ואינו מהווה תחליף לביסוס טיפול בבעיה רפואית ספציפית, זאת יכול לעשות רק אדם מוסמך ממקצועות הבריאות כרופא או מטפל בהשגחת רופא.
חברה ויברטק ועובדיה לא מטפלים בדרך כל שהיא, ביקורי פיזיותרפיסטים של החברה היא לצורך הדרכה בלבד ובניית תכנית אימון גופני מתאים.
לפני השימוש במכשיר, עלייך להקפיד לקרוא את כל המידע הרלוונטי בנוגע למינון, אמצעי זהירות,
אזהרות, הנחיות והתוויות נגד.

החברה ועובדיה לא קובעים אם מבחינה בריאותי מותר או אסור לבצע אימון גופני, רק רופא יכול להמליץ. חובת הלקוח להתייעץ עם רופא לפני רכישת מכשיר לאימון גופני.להדגמה חינם בביתך
צור קשר להתנסות חינםדלג על צור קשר להתנסות חינם

עכשיו במחיר משתלם במיוחד:

24 תשלומים של 270 ₪ בכ"א (₪6,480)
והמכשיר אצלך בבית לתמיד !
חבילת vibratech basic
סקפטית? למה שלא תבדקי ורק אז תחליטי? תוך אימון אחד בלבד תרגישי בעצמך.
להדגמה חינם אצלך בבית מלאי את הפרטים:
checked
אם בתום מפגש ההתנסות תחליטי שלא לרכוש את השיטה, לא תחויבי כלל!
*פרטיות הגולשים חשובה לנו ואנו מתחייבים שלא להעביר את פרטייך
*התשלום ללא ריבית *העסקה מתבצעת בכרטיס אשראי בעל מסגרת *אחריות מקיפה
עבור לתוכן העמוד