חיטוב הגוף עם אימון ברטט
צוק קשר עמודים פנימיים

השאר פרטים כאן ונציגנו יחזרו אליך בהקדם שיחת ייעוץ ללא התחייבות!
*
*
*
אני מעוניין/ת להצטרף לרשימת הדיוור לקבלת מתכונים, טיפים ומידע על מבצעים
checked

מכון וינגייט- פרופסור איסורין - המדען לספורט השגי

הינו מומחה בינלאומי לשיטת הרטט, אימון ברטט. הוא נחשב לאחד המדענים  ... להרחבה
 

ספיגת סידן

בעצמות גופינו מתרחשים באופן תמידי שני תהליכים פיזיולוגיים מנוגדים – הרס תאי עצם לצד בנייה של תאים חדשים. מחסור חריף בסידן מוביל לדלדול כרוני בחוזק העצמות, מחלה הנקראת אוסטיאופורוזיס.  אחד מהגורמים החשובים בתהליך בניית תאי העצם הינו הסידן. מינרל טבעי זה מגיע ממרכיבי תזונה שונים ומאוחסן בעצמות גופינו, שם הוא מסייע בתהליכי הבנייה וחיזוק העצם. במצב של חוסר סידן כרוני בגוף יוצאים מאגרי הסידן מן העצמות אל מחזור הדם בתהליך שנקרא בריחת סידן.

צריכת סידן גבוהה בתזונה השגרתית שלנו הינה מפתח חשוב לשמירה על חוזק העצמות במהלך חיינו. הסידן מצוי בכמויות נדיבות בעיקר במוצרי החלב השונים כמו גבינות שונות (גבינה צהובה מצטיינת בתחום זה), יוגורטים וחלב טרי. מלבד מוצרי החלב מצוי הסידן גם בירקות מסוימים – ברוקולי תרד וכרוב, בקטניות  כגון סומסום ושקדים ובדגים ספציפיים, לדוגמה סרדינים. כדי שאותו סידן שאנו צורכים יגיע לעצמות צריך להתרחש תהליך תקין של ספיגת הסידן. 

מספר גורמים משפיעים על תהליך ספיגת הסידן בגוף:

  1. גיל – החל מגיל 35 פוחתת רמת ספיגת הסידן.
  2. ויטמין D – בהיעדר רמות מספיקות של ויטמין D חלה הפרעה בספיגת סידן בגוף.חשיפה מספקת לאור השמש מעודדת ייצור של ויטמין זה ובכך משפיעה על צפיפות העצם.
  3. מגנזיום ויטמין K ופלואוריד מסייעים בספיגת סידן.
  4. ויטמין C ולקטוז יוצרים סביבה טובה וחומצית לספיגת סידן במעיים.  


במצבים בהם אין צריכה מספקת של סידן בתזונה, או חלה הפרעה בתהליך הספיגה של הסידן בגוף מומלץ לשקול בהתייעצות עם איש מקצוע מתן תוספי תזונה מתאימים. תוספי סידן כמו סידן ציטראט או סידן קרבונט הינם יעילים ושכיחים במצבים כאלו.


פעילות גופנית סדירה היוצרת עומס מבוקר על שרירי ועצמות השלד ידועה אף היא כיעילה בעידוד חידוש תאי העצם ובמניעת איבוד מסה של העצמות. לאחרונה בולטת ביעילותה שיטת הרטט בשינוי מגמת איבוד מסת העצם אצל נשים לאחר גמר הווסת. שיטת אימון זו מפעילה עומס מבוקר ובטוח של העצמות ובכך מעודדת ייצור תאי עצם חדשים. שיטת הרטט בשילוב עם תזונה עתירת סידן הינה דרך מוכחת למניעה וטיפול בתהליך דלדול העצם.Busi
premenopause
Old
Sport
Weight
דרונט בניית אתרים